Тактична їжа — це звичайна їжа, яка має особливі характеристики для використання її у військово-польових умовах. Наприклад, якщо взяти шматок сирої курятини, яку потрібно посмажити, то в цивільному житті проблем це не викличе, а у військово-польових умовах навпаки: потрібно мати при собі джерело тепла, безпечне місце для розведення вогню, посуд для приготування, час! 

Сухе мʼясо — ідеальна тактична їжа з часів військових походів давнини. Сухе мʼясо легке, добре зберігається без холодильника, не потребує термічної обробки та дуже поживне! Крім цього, при сушінні не використовується олія та сам процес смаження, що значно підвищує рівень здорової цінності сушеного мʼяса для організму. При цьому, в сушеному мʼясі зберігаються усі поживні речовини!

 

Рецепт приготування джерок дуже простий — слайсоване мʼясо (найчастіше, куряча грудка) солиться спеціальною сумішшю для соління (23 г будь-якої суміші для соління Вінницький Мʼясник на 1 кг сировини), ставиться на 6 годин в холодильник солитися.  Після цього мʼясо сушиться у сушарці при температурі 55-60 градусів 5-7 годин в залежності від необхідного рівня сухості готового продукту. Якщо є бажання виготовляти не джерки, а кабаносі (як на фото справа), тоді варто використовувати металевий кондитерський шприц для формування та метод подрібнення — фарш. Вся інша технологія аналогічна.

1 кг сушеного мʼяса = 6-7 кг звичайного. Тобто маючи в наявності хоча би 100 грамів сушки солдат у військово-польових умовах може замінити ними повноцінний прийом їжі та підтримати свої сили енергією.